Strážci příběhů

17. ledna 2018 v 16:58 |  Knihy
Po delší době vám představím další knihu. Kniha se jmenuje Strážci příběhů. Napsala ji Mechthild Glaserová.

Děj: Hlavní postava Amy Lenoxová je ve škole šikanovaná kvůli své hubené postavě. Její máma Alexis se rozvedla se svým přítelem. Kvůli těmto problémům odjíždí z Německa na letní prázdniny do Skotska, kde má Alexis matku. Ze Skotska Alexis utekla, když ještě nebyla Amy na světě, takže Amy s babičkou se neznají.
Ve Skotsku se Amy dozví, že jako členka staré šlechtické rodiny Lenoxů může vstupovat do knih. Ještě tam může vstupovat rod Macalisterů. Oba rody se starají o knižní svět. Do knih se může vstupovat od 5 do 25 let z kamenného kruhu. Vedle něj je hora s velkou tajnou knihovnou, kde pracují tři knižní postavy, jejichž příběh zanikl. Ty vyučují děti obou rodů, jak se mají v knihách chovat. Na vyučování chodí Will z rodu Macalisterů, který se do Amy zamiluje, poté spolu začnou chodit. Jednoho dne se Amy dozví, že její otec je Desmond, jedna ze tří postav ze zaniklého příběhu. Takže Amy je napůl člověk a napůl literární postava. Později objeví svou zvláštní schopnost - do knih může vstupovat odkud chce. Od té chvíle je v knižním světě častěji než v reálném. V knižním světě cestuje se svým kamarádem Wertherem, který zjistil, že někdo krade nápady z knížek. Vše se vyhrotí, když je na pláži nalezen mrtvý Sherlock Holmes. Amy je jasné, že musí najít toho, kdo ničí příběhy. A tak pátrá společně s Willem a Wertherem. Nakonec přijdou na to, že je to malá zlá princezna ze zaniklého příběhu, která se probrala z několika staletí dlouhého spánku. Princezna potřebovala rytíře, který by jí chránil, a tak otrávila Willa, který jí nevědomky sloužil. Když princezna ukradla deset nápadů největšího zla, vytvořila svůj vlastní příběh, kde ji vše poslouchalo. Aby Amy a Will zachránili příběhy, do princeznina příběhu vstoupili. Tam oba bojovali o život. A jak to dopadlo se dočtete v knize.


Kniha se mi velice líbila, doporučila bych jí tomu, kdo má rád romatiku, dobrodružství, sci-fi a horory. To vše v knize bylo. Jestli jste tuhle knihu četli, napište do komentářů.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama